ABOUT US

WHO ARE WE?

TÜRKİYE DİYANET VAKFI, KOMAŞ A.Ş.

KOMAŞ Kocatepe Modern Mağazacılık İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bir Türkiye Diyanet Vakfı kuruluşu olup sermayesinin % 99.45'i Türkiye Diyanet Vakfına aittir.

25.05.1983 tarihinden bugüne inşaat sektöründe başlanan faaliyetlere zamanla oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda eğitim, ticaret, gıda, mağazacılık, ahşap doğrama ve dekorasyon, sağlık, neşriyat ve pazarlama gibi farklı sektörler de eklenerek devam edilmiştir.

Türkiye Diyanet Vakfı’na hizmet ve destek için kurulmuş olan ve 35 yıla varan bir süredir varlığını bu bilinçle devam ettiren Komaş, kazanılmış deneyimlerin, şirketin kuruluş maksadının her zaman göz önünde bulundurulmak suretiyle değerlendirilmesi neticesinde günümüzde, iştigal ettiği sektörlerin tümünde vermiş olduğu hizmet kalitesiyle kendini ispat etmiştir. Markalaşma ve güvenilir bir konuma gelmenin yanında ticaret hayatında sağlam adımlarla ilerleyen, farklı sektörlerde faaliyet gösterip bu sektörlerin her birinde karlılığını günden güne arttıran, başarılı ve profesyonel bir ticari işletme halini almıştır.

GİNTAŞ SEYAHAT VE SAĞLIK TURİZM ACENTESİ

Bir Türkiye Diyanet Vakfı kuruluşu olan şirketimiz KOMAŞ A.Ş. bünyesinde hizmet veren Gintaş Turizm ve Seyahat Acentesi, 30 Temmuz 1991 tarihinde Turizm Bakanlığından A Grubu Geçici Turizm İşletme Belgesi alarak faaliyetine başlamıştır. Acentemiz 1992 yılında Türk Hava Yolları iç hatlar yetkili acentesi olmuş ve 1 Eylül 1993 tarihinde IATA (International Air Transport Association-Uluslararası Hava Taşımacılığı Derneği) üyeliğine kabul edilerek tüm IATA üyesi havayollarının biletlerini satma yetkisine sahip olmuştur.

Acentemiz, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı'na her türlü seyahatlerde kusursuz hizmet verdiği gibi, Türkiye Diyanet Vakfı’na Hac ve Umre biletlerinin teminini de sağlamaktadır. 1991 yılında faaliyete başlayan GİNTAŞ; uçak bileti, organizasyonlar ve otel rezervasyonları gibi hizmetleri uzman kadrosu ile sürdürmekte, turizm ve organizasyon sektörlerindeki önemli işlevini, kaliteyi her gün bir adım ileri götürme anlayışıyla devam ettirmeye çalışmaktadır.

Gintaş Turizm Seyahat Acentesi amatör ruhla çalışırken, profesyonel anlayış, küresel bir bakış açısı ve iş disiplini ile içinde bulunduğumuz hizmet sektöründe dünya standartlarında hizmet vermeyi prensip edinmiştir. Bu çerçevede yurt içinden ve yurt dışından birçok kişi ve kuruluşa hizmet vermektedir